Inici / Formaciˇ sanitÓria especialitzada
Formaciˇ sanitÓria especialitzada

El Consorci Sanitari del Maresme (CSdM) està acreditat per a la formació sanitària especialitzada (MIR, FIR, EIR, PIR i LLIR) des de 1994. Actualment hi ha 16 especialitats acreditades (dotze de mèdiques, dues d’infermeria, una de psicologia clínica i una de farmàcia hospitalària), de les quals s’ofereixen anualment places d’especialistes en formació a les convocatòries FSE estatals. L’any 2018 s’ofereixen un total de 21 places.

 

Alhora, el Consorci Sanitari del Maresme disposa de deu unitats docents hospitalàriesuna unitat docent extrahospitalàriadues unitats docents multiprofessionals (Ginecologia i Obstetrícia: metges i llevadores / Salut Mental: psiquiatres, psicòlegs i infermeres).

 

Relació d’especialitats i tutors

 

ESPECIALITATS  

TUTORS

CAPS DE SERVEI

ANYS

PLACES

GIFT I PROTOCOL DE SUPERVISIÓ

Anestesiologia i Reanimació

Isabel Fàbregas (mfabregas@csdm.cat)

Montserrat Yuste (myuste@csdm.cat)

4

1

GIFTP. Supervisió

Cirurgia General i de l’Aparell Digestiu

Ester Mans

(emans@csdm.cat)

Xavier Suñol (jsunol@csdm.cat)

5

1

GIFT / P. Supervisió

Cirurgia Ortopèdica i Traumatologia

José Sánchez

(jsanchezgo@csdm.cat)

Manel Ballester (mballester@csdm.cat)

5

1

GIFT / P. Supervisió

Farmàcia Hospitalària

Azhara Sánchez Ulayar

(asanchez@csdm.cat)

Lluís Campins (lcampins@csdm.cat)

4

1

GIFT / P. Supervisió

Geriatria

José Antonio Martos

(jmartos@csdm.cat)

Ramon Cristòfol (rcristofol@csdm.cat)

4

1

GIFT / P. Supervisió

Medicina Intensiva (UCI)

Rafael Martínez

(rmartinez@csdm.cat)

Joan Carles Yébenes (jyebenes@csdm.cat)

5

1

GIFT / P. Supervisió

Medicina Interna

Peter Reth

(areth@csdm.cat) i

María Solano

(msolano@csdm.cat)

Ramon Boixeda 

(rboixeda@csdm.cat)

5

1

GIFT / P. Supervisió

Oncologia Mèdica

Susana Martínez

(smartinezpe@csdm.cat)

Pilar Lianes (plianes@csdm.cat)

5

1

GIFT / P. Supervisió

Pediatria

Esther Ropero

(eropero@csdm.cat)

Charo Díez

(rdiez@csdm.cat)

4

1

GIFT / P. Supervisió

Medicina Física i Rehabilitació

Nieves Allué 

(nalluefe@csdm.cat)

Eulogio Pleguezuelos(epleguezuelos@csdm.cat)

4

1

GIFT / P. Supervisió

Medicina Familiar i Comunitària

Juan Carlos Montero 

(jmontero@csdm.cat) i

Lluís Force

(lforce@csdm.cat)

Emili Burdoy (eburdoy@csdm.cat)

4

6

GIFT / P. Supervisió

Obstetrícia i Ginecologia

Susana Belmonte

(sbelmonte@csdm.cat)

Pau Carabias (pcarabias@csdm.cat)

4

1

GIFT / P. Supervisió

Llevadores (infermeria)

 Mariona Pons 

(mponsma@csdm.cat)

Pau Carabias  (pcarabias@csdm.cat)

2

2

GIFT / P. Supervisió

Psicologia

Álvaro Frías

(afrias@csdm.cat)

Josep Cañete (jcanete@csdm.cat)

4

1

GIFT / P. Supervisió

Psiquiatria

Eloi Giné

 (egine@csdm.cat) i

Paloma Fernández

(pfernandezco@csdm.cat)

Josep Cañete (jcanete@csdm.cat)

4

2

GIFT / P. Supervisió

Salut Mental (infermeria)

Miriam Gregorio (mgregorio@csdm.cat)

Josep Cañete (jcanete@csdm.cat)

2

2

GIFT / P. Supervisió

 

   

Informació i normativa oficial

>> Àrea de Formació Sanitària Especialitzada del Departament de Salut

>> Àrea de Formació del Ministeri de Sanitat, Serveis Sociales i Igualtat

>> Real Decreto 639/2014

>> Decret 165/2015

>> Reial Decret 1146/2006

>> Reial Decret 183/2008

>> LOPS (Llei bàsica d’ordenació de les professions sanitàries)

>> Orden SSI/81/2017